TORRHEBİA DAĞ EVİ | About Us

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Eşim Bircan ve ben Ertuğrul, on sene önce keşfettik bu muhteşem bölgeyi. Bir gün İzmir deki evimizden gezmeye diye çıktık ve kendimizi bu muhteşem tabiatın içinde bulduk; TORRHEBİA. Torrhebia Lidyalılar döneminde, şimdiki Gölcük Gölü' nün bulunduğu bu bölgenin adı. Yani dikkat edin her an dünyanın ilk paralarından birini bulabilirsiniz  :) Ve İzmir; öyle bir şehir ki, ne tarafa gitseniz inanılmaz güzelliklerle dolu bir şehir. Ama Gölcük Yaylası çok fazla bilinen bir yer değil, bilenler şanslı.

Küçük bir aile işletmesiyiz. Eşim, kızım, ben ve köpeğimiz Piyano. Buraya gelecek olan ailelerin iyi zaman geçirmelerini, dinlenmelerini, yorulmalarını, şaşırmalarını, unutmalarını, hatırlamalarını, keyif almalarını diliyoruz. Buraya gelirken nasıl bir molaya ihtiyaçları varsa, giderken de onunla birlikte evlerine dönmelerini umuyoruz.

Çok fazla odamız yok. Bu gelen misafirlerimizle daha iyi ilgilenmemize olanak sağlıyor. Ayrıca  bu pandemi döneminde izole bir tatil geçirmek için çok uygun bir yer. 

Torrhebia Dağ Evi ' nde içecek olarak su, çay, kahve, filtre kahve, bitki çayları, limonata, koruk suyu, ayran, boza bulabilirsiniz. Alkollü içecekler yok. Çift konaklamalarında sadece aileleri kabul ediyoruz. Ailecek işlettiğimiz bu yerde böyle bir karar aldık. Umarım sizler de bizim bu kararımızı anlayışla karşılarsınız. 

Torrhebia Dağ Evi' ne geldiğinizde, bahçemizde oturup, muhteşem bir manzaranın karşısında saatlerce zaman geçirebilirsiniz. Sessizliğin, doğanın, ormanın, kuş seslerinin içinde dinlenebilirsiniz. Yada, orman içinde yürüş yapabilir, çocukların kaşif ruhlarını ortaya çıkarabilir, bisiklete binebilir, göl kenarını dolaşabilir, bahçemizde oyunlar oynayabilir, manzaraya karşı oturabilir, sessizlikte kendinizi, tabiatı dinleyebilir, yogaya başlayabilir, kitap yazabilir, şiir okuyabilir, çadır kurabilir, bahçe oryantringi yapabilir, bahçe işlerine yardım edebilir, tarladan kahvaltılık koparıp yiyebilir, kiraz toplayabilir, sobanın yanında uyuyabilir, arka yolda kızakla kayabilir, aynı günde kar, yağmur, sis, dolu, güneş ve fırtınayı yaşayabilir, yazın tarladan domates toplayıp salça yapabilir, bizim tavuklara yem atabilir, yan komşudan halis taze sağılmış süt alıp yoğurt yapabilir, şansın varsa yumurta bile satın alabilir, önceden haber verirsen köy tavuğu yiyebilir,bu ormanların balını tadabilir misiniz bilemem. Ama bunların hepsini ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz. Geldiğiniz zamana göre de bazılarını deneyimleyebilirsiniz.

Bunlar yetmediyse  Bozdağ' a gidebilir, Subatan Yaylası' ndan geçerek Lübbey-hayalet köyünü gezebilir, Aydınoğulları nın başkenti tarihi ve tescilli Birgi köyünü dolaşabilir, Sart antik kentini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir' e dönerken bahçen için ağaç fidanı, balkonun için rengarenk çiçekler alailirsiniz. Türkiyenin %70 ini bu dağların yetiştirdiği kestaneden, bu bölgenin çok farklı aromalı Çekiçge zeytininden, Birgi' nin şampiyon incirinden, sarı Ödemiş patatesinden, bi rzamanlar Mekke' ye bile gönderilen ipek dokuması ürünlerden satın alabilirsiniz.

Yani, TORRHEBİA DAĞ EVİNE mutlaka gelmeli ve bu bölgeyi keşfetmelisiniz.

Umarım bir gün sizinle de tanışırız ve sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

TORRHEBİA DAĞ EVİ;  Sessiz macera.